O naszej firmie

Geneza i filozofia Firmy Maruyama

Firma MARUYAMA CO, INC. została założona w roku 1895 w oparciu o prostą zasadę niezłomnego zaangażowania w produkcję solidnych, trwałych narzędzi do pracy. Od ponad stu lat jej działalność charakteryzuje duch niezależności połączony z pasją w dążeniu do doskonałości.

W 1895 roku rodziny MARUYAMA i UCHIYAMA założyły firmę zajmującą się produkcją gaśnic, a następnie w 1918 roku rozszerzyły działalność o produkcję ręcznych opryskiwaczy. Po opracowaniu opryskiwaczy mechanicznych w roku 1933 firma Maruyama odgrywała ważną rolę w zakresie kontroli i zapobiegania klęskom naturalnym jak również w przemyśle rolniczym w pierwszych latach po wielkim kryzysie gospodarczym.

W ciągu wielu lat firma Maruyama stała się wiodącym na świecie producentem sprzętu zapobiegającego katastrofom naturalnym, wysokociśnieniowych pomp przemysłowych, opryskiwaczy oraz przemysłowych dwuosobowych ręcznych urządzeń do pielęgnacji ogrodów. MASANOBU OGASHIRA, Prezes Maruyama Group, wraz z zespołem z całego świata w dalszym ciągu hołdują pasji oraz zaangażowaniu z których od początku znany był RYOJI UCHIYAMA, jego syn GARUO UCHIYAMA a także wnuk TAKAHARU UCHIYAMA.

Firma MARUYAMA w dalszym ciągu produkuje odstępny w handlu sprzęt mechaniczny najwyższej jakości jak również opryskiwacze dla branży rolniczej oraz urządzenia wykorzystywane do projektowania architektury krajobrazu w krajach Ameryki Północnej, Ameryce Południowej, Kanadzie, Australii, Europie i Azji. Sprzęt MARUYAMA charakteryzuje się najwyższą jakością oraz niezrównaną niezawodnością.

Ludzie, którzy codziennie polegają na sprzęcie, którego używają, powinni wymagać tego co najlepsze i właśnie to zapewniają im urządzenia MARUYAMA.

Rozkwit  wyłączny importer i dystrybutor na terenie Polski

Powstanie firmy "Rozkwit" zanotowano w 1997 roku. Początkowo firma zajmowała się sprzedażą hurtową i detaliczną artykułów ogrodniczych i rolnych. Z biegiem lat firma wyspecjalizowała się w doradztwie i sprzedaży sprzętu ogrodniczego dla potrzeb amatorski i komercyjnych, zdobywając zaufanie wielu odbiorców prywatnych oraz firm. 

Duonet strony internetowe